هدف از جراحی پرینوپلاستی چیست؟

آنچه می خوانید...

جراحی پرینوپلاستی به عنوان «جوانسازی واژن» نیز شناخته می شود. این روش یک عمل تنگ کردن واژن است که برای بهبود لذت جنسی زنان با سفت کردن واژن و نزدیک کردن ماهیچه های کف لگن به هم است. همچنین این جراحی با سفت کردن و تغییر زاویه واژن برای ایجاد اصطکاک بهتر و فشار بیشتر با تحریک هر دو نقطه G و کلیتوریس انجام می شود. در حالت ایده آل، یک زن پس از جراحی برای بهبود بیشتر نتایج لذت جنسی، یک سری تمرینات تقویت کننده کف لگن را آغاز می کند.

کاندیدای مناسب جراحی پرینوپلاستی کیست؟

زنانی به دلایل زایمان، ژنتیک و سن، متوجه گشاد شدن واژن با مشکل در احساس اصطکاک و رسیدن به ارگاسم می شوند، کاندیدای پرینوپلاستی هستند. بسیاری از زنان قبلا تمرینات تقویت کف لگن را امتحان کرده اند، اما به دلیل نازک شدن یا جدا شدن ماهیچه های کف لگن نتیجه نگرفته اند، بنابراین به این عمل نیاز دارند.

جراحی پرینوپلاستی

جراحی 30 دقیقه ای معمولا به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی برای آرام کردن بیمار انجام می شود. پوست اضافی و تگ ‌های پوستی شل برداشته می ‌شوند و ماهیچه ‌های زیرین یا بدن پرینه بخیه می ‌شوند تا شکاف بسته شود و دهانه واژن محکم ‌تر گردد. مدت زمان بهبودی کمی وجود دارد، پس از آن، بیمار معمولا به خانه می رود. از آنجایی که پرینوپلاستی اغلب با واژینوپلاستی ترکیب می شود، انتظارات پس از جراحی به جراحی واژینوپلاستی بستگی دارد. به طور معمول، یک بیمار 2-3 روز پس از جراحی می تواند به سر کار خود بازگردد.

بعد از عمل چه چیزی انتظار می رود؟

به طور کلی، شما تقریبا در هفته اول استراحت خواهید کرد. پس از 3 هفته کامل، به احتمال زیاد می توانید بیشتر فعالیت ها را از سر بگیرید، اما باید تا یک ماه از ورزش کامل، بلند کردن اجسام سنگین و شنا و 6 تا 8 هفته از فعالیت های جنسی خودداری کنید معمولا درد کمتر از حد انتظار است، اما می توان انتظار داشت که تا چند روز پس از جراحی از هیدروکودون یا سایر دارو های مسکن استفاده کنید.

 به دلیل عدم تحرک بعد از جراحی و قرص ‌های ضد درد که حرکت روده‌ ها را کاهش می‌دهند، نوشیدن مقدار زیادی مایعات و آلو و شاید استفاده از نرم‌ کننده مدفوع در هفته اول پس از جراحی برای به حداقل رساندن یبوست ضروری است.

گاهی اوقات واژن پس از جراحی کمی «بیش از حد سفت» می شود و چندین هفته استفاده از گشاد کننده های خاص قبل از اینکه بتوانید راحت مقاربت را از سر بگیرید، ضروری است.

توصیه می شود همزمان با از سرگیری فعالیت‌ های جنسی نافذ، یک برنامه سخت ‌گیرانه از تمرینات کف لگن را شروع کنید، دقیقا مانند تمرینات سوپر کگل.

چگونه یک جراح خوب انتخاب کنیم؟

پرینوپلاستی که برای تنگ کردن واژن و تقویت عملکرد جنسی انجام می شود، یک عمل کاملا متفاوت از «ترمیم ساده خلفی / کولپورافی خلفی» است. جراح شما باید:

یک متخصص زنان و زایمان دارای مجوز باشد. این ها تنها پزشکانی هستند که آموزش های لازم را دریافت می کنند تا بتوانند با خیال راحت در مورد آناتومی کف واژن صحبت کنند.

در عملیات کف لگن که به طور خاص برای سفت کردن و افزایش لذت جنسی طراحی شده است، آموزش ویژه ای داشته باشد. این هدف اولیه پرینوپلاستی است. ثانیا، مسائل مربوط به بی اختیاری ممکن است در همان زمان به خوبی اصلاح شود، اما هدف اصلی تقویت جنسی است.

درباره روش و آمادگی برای جراحی پرینوپلاستی

بعد از اینکه جراح خود را انتخاب کردید، کار مهم بعدی این است که خود را برای جراحی آماده کنید. اگر بعد از یائسگی هستید، دیواره ‌های واژن شما به احتمال زیاد کمتر از میزان استروژن هستند، مگر اینکه قبلا از استروژن درمانی داخل واژن استفاده کرده باشید. اگر این کار را نمی کنید، به شما توصیه می شود که مطمئن شوید جراح برای شما تجویز کرده است، زیرا با استفاده از استروژن های داخل واژن به مدت حداقل یک ماه و معمولا 2 تا 3 ماه، قدرت و ظرفیت درمانی واژن خود را ارتقا می دهید. قبل از جراحی یک جراح پلاستیک واژن خوب از این موضوع آگاه است و آن را پیشنهاد می کند.

جراح شما باید به دقت به شما توضیح دهد که در هفته ‌های بعد از عمل چه فعالیت ‌هایی را باید انجام دهید و نباید انجام دهید. قبل از عمل جراحی زمان انجام هر گونه تمهیدات لازم برای بهبودی است. البته، داشتن یک رژیم غذایی متعادل کربوهیدرات، نوشیدن مقدار زیادی آب و شرکت در یک برنامه ورزشی هوازی شما را به خوبی آماده می کند.

بیشتر پزشکان یا درست قبل از جراحی به شما آنتی بیوتیک تزریق می کنند، یا برای شما مدت کوتاهی قبل از جراحی و 1 تا 2 روز بعد از جراحی آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می کنند.

جراحی فقط نیمی از کار است. پس از جراحی، باید ماهیچه های تازه جراحی شده خود را از طریق تمرینات فیزیوتراپی کف لگن بسازید. اگر بتوانید حداقل یک ماه قبل از جراحی این ها را شروع کنید، نتیجه بهتری می گیرید.

خطرات و بازیابی پرینوپلاستی

به یاد داشته باشید، این یک جراحی انتخابی است. خطرات و فواید را به دقت بسنجید تا تصمیمی آگاهانه برای خود بگیرید. گفته می شود، عوارض احتمالی وجود دارد. واژن ممکن است به اندازه ای که انتظار می رود سفت نباشد یا ممکن است خیلی سفت باشد و به گشاد شدن نیاز داشته باشد.

 بهبودی ممکن است به‌ طور قابل ‌توجهی بیشتر از آنچه تصور می ‌شود طول بکشد یا خط برش ممکن است با رابطه جنسی باز شود و نیاز به بهبودی طولانی ‌تری داشته باشد. امکان دارد عفونت ایجاد شود یا به شکل آبسه درآید و نیاز به آنتی بیوتیک یا تخلیه داشته باشد. به ندرت، رکتوم، در زیر برش واژن، به طور ناخواسته وارد می شود که نیاز به ترمیم و بهبودی طولانی تر دارد.

نتایج بعد از پرینوپلاستی

بیماران نتایج بسیار خوبی از جمله جذابیت زیبایی شناختی با ظاهری زنانه تر را گزارش کرده اند. تنگ شدن واژن باعث ایجاد اصطکاک و لذت بیشتر برای فرد و شریک زندگی می شود که لذت جنسی و صمیمیت آن ها را افزایش می دهد.

تقریبا 90٪ از زنانی که برای تنگ کردن واژن اقدام می کنند، از نتایج خود راضی هستند. احتمالا 75٪ بسیار خوشحال هستند، 15٪ بقیه نسبتا راضی هستند. نتیجه مستقیما به میزان پایبندی بیمار به انجام تمرینات کف لگن بستگی دارد.

دکتر ویدا ناجی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *