همه چیز درباره پرده بکارت

آنچه می خوانید...

پرده بکارت یکی از بخش های درون واژن است که در دختران وجود دارد و در برخی فرهنگ ها نشان دهنده ی پاکی دختر می باشد. امروزه پرده بکارت نسبت به گذشته در فرهنگ ما تاثیر کمتری دارد و در جوامع دیگر می توان گفت 70 درصد مردم به آن اهمیت نمی دهند. ما در این مقاله پرده بکارت و انواع آن را جدا از بحث عقاید افراد بررسی کرده ایم و سعی داشته ایم که به تمام سوالات شما در حوزه پرده بکارت پاسخ دهیم. با ما هراه باشید.

پرده بکارت چیست؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می کنند پرده بکارت یک لایه بسیار محکم در ورودی واژن است باید بگوییم این یک باور غلت است و پرده بکارت نوعی لایه فیبروزی بسیار نازک است که در میان لایه مخاطی قرار گرفته است.

لایه فیبروزی به لایه ای نازک گفته می شود که از تعداد زیادی رگ خونی و عروق تشکیل می شود و هیچ عملکرد خاصی برای واژن ندارد. بسیاری از سلول های موجود در این ناحیه وظایف مختلفی دارند برای مثال یکی از وظایف انقباض و انبساط عضلات می باشد اما پرده بکارت این چنین نبوده و هیچ تاثیری جز تولید کردن مخاط در این ناحیه ندارد.

با اولین ضربه و دخول به ناحیه تناسلی افراد زیادی ممکن است با خونریزی روبرو باشند که این ناشی از وجود رگ های خونی در این ناحیه است و اصلا جای هیچ گونه نگرانی ای وجود ندارد. معمولا به خاطر همین خونریزی افراد تصور می کنند این لایه ضخیم بوده و نسبت به پاره شدن آن احساس ترس می کنند. این در حالی است که این لایه بسیار نازک می باشد.

انواع پرده بکارت

پرده بکارت دارای انواع مختلفی می باد که ممکن است حتی برای دو خواهر با یکدیگر متفاوت باشد. برای این که نوع پرده بکارت خود را بدانید باید به بهترین متخصص زنان مراجعه کنید تا با انجام معاینه نوع بکارت شما را تعیین نماید.

پرده حلوقی به دلیل این که دارای حلقه های مختلفی است که اطراف واژن قرار دارند این نام را به خود اختصاص داده است. در این نوع از پرده بکارت ممکن است در موارد زیادی شاهد خونریزی نباشیم زیرا این پرده به صورت حلقه ای می باشد. به دلیل دارا بودن حالت اتساعی، این پرده بکارت ممکن است دیر آسیب ببیند یا اصلا آسیبی نبیند اما برای فهمیدن این که آیا فرد رابطه داشته است یا خیر می توان به پزشک مراجعه کرد.

این نوع از پرده بکارت نیست شبیه به پرده بکارت حلقوی می باشد اما بخشی از ورودی واژن را در بر می گیرد. این نوع از پرده به دلیل دارا بودن حالت ارتجاعی باعث می شود پس از اولین دخول فرد خونریزی نداشته باشد و بکارت آسیبی نبیند.

این نوع از پرده بکارت دارای یک حفره می باشد که در وسط آن یک لایه غشاء نازک وجود دارد که با اولین دخول این غشا پاره می شود و فرد با خونریزی روبرو می شود.

در پرده بکارت نوع غربالی در ورودی واژن یک لایه نازک وجود دارد که در آن حفره های بسیار زیادی مشاهده می شود. در صورتی که فرد برای اولین بار رابطه جنسی برقرار کند با خونریزی مواجه خواهد شد. این پرده دارای سوراخ های زیادی است که تقریبا به طور کامل ورودی واژن را در بر می گیرد و خونریزی ایجاد می شود.

پرده بکارت مسدود نوعی از پرده بکارت است که به طور کامل ورودی واژن را در بر می گیرد و با اولین رابطه جنسی پاره می شود اما این پرده شاید با اولین دخول به طور کامل پاره نشود و پس از زایمان این پرده به طور کامل از بین برود.

ترمیم پرده بکارت

بسیاری از دختران امروزه نگرانی هایی دارند در مورد این که آیا می توان پرده ای که بر اثر دخول پاره شده است را ترمیم کرد یا خیر. در این باره باید بگوییم که امروزه در بسیاری از کلینیک ها این کار انجام می شود اما باید حتما توسط بهترین متخصص زنان و زایمان انجام گردد. امروزه در مطب ها و کلینیک های بسیاری شاهد انجام این ترمیم توسط افراد غیر متخصص هستیم که انجام ترمیم نزد این افراد اصلا درست نیست. به دلیل این که این لایه از فیبر تشکیل شده است و میزانی از عروق خونی در آن وجود دارد بهتر است نزد پزشک متبحر انجام شود.

ما-را-در-اینستاگرام-دنبال-کنید

سوالات متداول

دکتر ویدا ناجی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *