عمل زیبایی واژن

همه چیز در رابطه با جراحی لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

یکی از مطرح ترین عمل‌های زیبایی زنان که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، لابیاپلاستی می‌باشد. میل به زیبایی برای بانوان، تنها به زیبایی چهره ختم نشده و امروزه زیبایی ناحیه تناسلی نیز به همان اندازه مورد اهمیت می‌باشد. اگرچه این جراحی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، اما هنوز بسیاری از خانم‌ها از مزایا و تاثیر آن بر روابط زناشویی هیچ اطلاعی ندارند. در این مقاله اطلاعات جامعی را در رابطه با نحوه جراحی اندام ناحیه تناسلی به همراه فیلم و تصاویر در اختیار شما قرار می‌دهیم.

لابیاپلاستی

آشنایی با آناتومی دستگاه تناسلی زنان

در این قسمت برای اینکه به طور دقیق با محل قرارگیری لابیاها آشنا شوید، آناتومی دستگاه تناسلی را به طور مختصر برای شما شرح دادیم. به طور معمول دستگاه تناسلی بانوان به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند.

 1. ناحیه داخلی دستگاه تناسلی شامل لوله رحم، مهبل، تخمدان‌ها و سایر اجزا می‌باشد که در این مقاله، مسائل هدف ما نمی‌باشند.
 2. ناحیه خارجی دستگاه تناسلی شامل کلیتوریس، لابیا ماژور، لابیا مینور و … می‌باشند که جراحی لابیاپلاستی نیز به این بخش از ناحیه تناسلی ارتباط پیدا می‌کند.

لابیاها پوست‌هایی در اطراف دهانه واژن هستند، که به لابیا ماژور و لابیا مینور معروف‌اند. لابیا ماژورها از اندام‌‌های تناسلی خارجی محافظت کرده و این ناحیه بعد از بلوغ با موهای زائد پوشیده می ‌شود. لابیا مینورها، چین های پوستی هستند که از دهانه مجرای ادرار و دهانه واژن محافظت می‌کند. نشان خود را در هر دایره مشکی نگه دارید و نواحی مختلف ناحیه تناسلی را بشناسید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی در دسته جراحی زیبایی واژن قرار دارد، که تاثیر بسیار مثبتی در ایجاد جوانسازی واژن و رفع نواقص ظاهری ناحیه تناسلی دارد. جراحی‌های زیبایی واژن شامل واژینوپلاستی، تزریق ژل به واژن، تزریق چربی به واژن و … نیز گاهی به طور همزمان با لابیاپلاستی انجام می‌شوند که نتایج مثبتی را برای فرد به همراه دارد و شخص تاثیر این جراحی را به طور مشهود در زندگی خصوصی خود مشاهده می‌کند.

عمل لابیاپلاستی برای کاهش اندازه لابیاها انجام می شود که به طور کلی بهبود ظاهر لابیای شما و کاهش ناراحتی فیزیکی و جنسی را در بر دارد. جراحی لابیاپلاستی علاوه بر کاربرد زیبایی، دارای جنبه‌های درمانی فراوانی است که در ادامه مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

دلایل تمایل به جراحی لابیاپلاستی چیست؟

در گذشته این جراحی تنها به منظور رفع مشکلات واژن اعم از گشادی و افتادگی در افراد با سنین بالا یا زایمان‌های متعدد انجام می شد. اما امروزه این جراحی به عنوان یک جراحی زیبایی در جوانان رواج یافته و حتی بسیاری از بانوان قبل از ازدواج تمایل به انجام این جراحی دارند. بنابراین دلایل انجام جراحی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

دلایل پزشکی و فیزیکی

دلیل برای انجام این جراحی، کاهش اندازه لابیا مینور به طوری که از لبه‌های لابیا ماژور بیرون نزند، می‌باشد، زیرا بافت اضافی لابیا ممکن است دچار پیچ خوردگی یا کشیدگی و ساییدگی شود. این امر در حین ورزش، فعالیت‌‌های بدنی مانند دوچرخه‌ سواری یا دویدن و مقاربت باعث ناراحتی و تحریک فیزیکی می گردد.

برای بهبود بهداشت و سلامت، زیرا بافت اضافی پاکسازی را دشوارتر می کند و باکتری‌هایی را در خود جای می دهد که منجر به ایجاد عفونت‌های دستگاه ادراری می شوند.

دلایل زیبایی و احساسی

یکی از دلایل انجام لابیاپلاستی که امروزه بیشتر مراجعین را به خود اختصاص داده است، انجام این جراحی به منظور بازگرداندن ظاهری جوان‌تر پس از زایمان یا پیری است. در این جراحی پوست اضافی ناحیه لابیاها کشیده شده و همزمان با لابیاپلاستی، جوانسازی واژن نیز صورت می گیرد. درواقع می توان این عمل زیبایی را جراحی پلاستیک واژن دانست که در آن تمام بخش‌های ناحیه تناسلی اعم از پرینه، لابیا، کلیتوریس و … ترمیم شده و در نهایت زیبایی و افزایش میل جنسی را برای فرد رقم می‌زند.

همچنین این جراحی برای افرادی که دارای لابیا مینور یا لابیا ماژور نامتقارن هستند نیز کاربرد دارد. برخی از افراد به دلیل بزرگ بودن لابیا‌ها حتی در هنگام پوشیدن لباس یا لباس زیر تنگ نیز دچار مشکل هستند که این جراحی به آن‌ها کمک شایانی در رفع این مسئله خواهد کرد. از لحاظ جنسی نیز این جراحی برای بهبود راحتی، اعتماد به نفس و رفاه جنسی در مورد ظاهر اندام تناسلی خود در طول تماس جنسی برای افراد تاثیر بسیار زیادی دارد.

چه چیزی باعث بزرگ شدن لابیا می شود؟

 • عوامل ژنتیک
 • بالا رفتن سن
 • بارداری و زایمان
 • تغییرات در وزن شما
 • یائسگی یا سایر تغییرات هورمونی می تواند، بافت لابیا ماژور را نازک کند و به لابیا مینور اجازه دهد تا از لابیاهای خارجی عبور کرده و بیرون بزند.

در ابتدا جهت آشنایی کلی با ماهیت عمل زیبایی لابیاپلاستی، شما را به مشاهده این انیمیشن تشویق می‌نماییم.

انواع برش عمل لابیاپلاستی

برش‌های لابیاپلاستی که در سطح لابیا ماژورها انجام می‌گیرند، گاهی برای لابیا مینورها نیز استفاده می‌شوند. نوع برش توسط بهترین متخصص زنان با توجه به میزان وخامت لابیاها در نظر گرفته می‌شود. نگران باقی ماندن جای برش‌ها و بخیه‌های این نواحی نباشید، زیرا ترمیم برای همه افراد به مرور ایجاد می‌شود که ناگفته نماند این روند نیز در همه یکسان نیست. افرادی که از روش لابیاپلاستی با لیزر بهره می‌برند، ترمیم در ناحیه، برش‌ها توسط لیزر را بهتر تجربه می‌کنند و دیگر این نگرانی‌ها را نخواهند داشت.

لابیاپلاستی با برش تریم

برش تریم در روند جراحی لابیاپلاستی یکی از معروف‌ترین و رایج‌ترین انواع برش می‌باشد، که ترمیم آن نیز نسبت به سایر برش‌ها بسیار ساده می‌باشد. با این برش ساده، قسمت‌هایی از پوست که اضافه هستند و دارای تغییر رنگ بوده‌اند نیز برش داده می‌شوند. برش تریم، به صورت عمودی بر سطح لابیاها ایجاد می‌شوند. با این روش، جراح شما بافت اضافی را از لبه بیرونی یک یا هر دو طرف لابیا مینور شما برمی‌دارد؛ به طوری که با لبه ‌های لابیا ماژور شما یکنواخت یا از لبه‌های لابیا ماژور خارج شده باشد.


لابیاپلاستی با برش گوه‌ای

این روش نسبت به سایر برش‌ها جدیدتر بوده و علاوه بر اینکه پوست‌های اضافی را حذف می‌کند، کمک به سفت شدن دهانه واژن نیز دارد. ظاهر طبیعی واژن حفظ می‌شود. شیوه کار اینگونه است که بافت‌های اضافی لابیا با برشی به شکل v بریده و حذف می‌شوند، سپس در مرحله بعدی دو طرف پوست که از یکدیگر جدا شده‌اند، نیز بخیه خورده می‌شوند. با این روش، جراح شما یک قطعه بافت گوه‌ای یا وی شکل را از نواحی داخلی یک یا هر دو طرف لابیا مینور شما برمی‌دارد. آن‌ها زیر مخاط را دست نخورده می گذارند به طوری که وقتی لابیا‌ها بخیه می‌شوند، لبه چروکیده لابیا دست نخورده باقی می‌ماند. این تکنیک ظاهر طبیعی‌تری را برای لابیا مینورها به وجود می‌آورد.


لابیاپلاستی با برش برش z و w

گاهی لابیاها به قدری بزرگ و دارای فرم ناخوشایند هستند که باید تحت تکنیک پیشرفته‌تر و برش‌های بیشر قرار بگیرند. گاهی حتی ممکن است نیاز باشد تا به صورت همزمان عمل پرینورافی برای فرد صورت گیرد. این برش‌ها دارای خونریزی بیشتری برای فرد هستند و قاعدتا نیاز به مدت زمان بیشتری برای ترمیم دارند.


هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی

در دستگاه تناسلی بانوان، برجسته ترین عضو لابیاها هستند که به همین دلیل دارای اهمیت بالایی از نظر ظاهری می‌باشند. مهم‌ترین هدف از انجام این عمل، برقراری تناسب میان لابیاها و یکسان سازی ابعاد آن‌ها می‌باشد. ناگفته نماند که لابیاپلاستی دارای اهدافی چون اصلاح لبه‌های لابیا، بهبود سایز و اندازه لابیا، برقراری تقارن و هماهنگی و رفع نواقص کلی این اندام می‌باشد. همانطور که ذکر شد، لابیاپلاستی دارای اهداف درمانی نیز می‌باشد زیرا با اصلاح سایز و برطرف‌سازی چین‌های متعدد در نواحی لابیا، می‌توان از ایجاد عفونت‌های متعدد واژن جلوگیری کرد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین اهداف لابیاپلاستی اشاره می‌کنیم:

 • جوانسازی ظاهری واژن
 • برقراری تقارن در لابیا
 • از بین بردن عفونت‌های متعدد واژن
 • کاهش سایز لابیاهای داخلی و خارجی حتی به طور همزمان
آپارات دکتر ویدا ناجی

افراد مناسب برای عمل لابیاپلاستی

بسیاری از خانم‌ها از طرفداران و علاقمندان این جراحی هستند، اما نمی‌دانند که آیا به انجام لابیاپلاستی نیاز دارند یا خیر؟ خانم‌ها ابتدا باید بدانند که آیا کاندید خوبی برای جراحی لابیاپلاستی هستند یا خیر؟ به عنوان مثال شاید اگر از سایر روش‌های جراحی زیبایی زنان مانند هودکتومی استفاده کنند، نتایج موثرتری دریافت کنند. در ادامه مطلب برای شما آزمونی گردآوری کردیم که با انجام آن درمی‌یابید، کاندید مناسبی برای این تکنیک هستید یا خیر.

 • گاهی سایز لابیاها از آنچه که طبیعی است، بیشتر بوده و حتی ممکن است این اندازه به پنج سانتی متر نیز برسد که ظاهری نازیبا و غیرطبیعی به وجود می‌آورد. این خانم‌ها کاندید خوبی برای لابیاپلاستی هستند، حتی اگر خودشان از فرم لابیا و ناحیه تناسلی خود راضی باشند.
 • دختران جوانی که از شکل ظاهری لابیای خود رضایت ندارند نیز گزینه مناسبی برای این جراحی زیبایی واژن می‌باشند. دختران کاندید این عمل باید حتما به سن بلوغ رسیده باشند زیرا تا این زمان هنوز رشد لابیاها کامل نشده و ممکن است همچنان افزایش اندازه داشته باشند.
 • بانوانی که از فرم لابیای خود ناراضی هستند و احساس عدم تقارن در آن‌ها دارند و در عین‌حال دارای هیچگونه بیماری زمینه‌ای نظیر بیماری‌های خود ایمنی و فشار خون و دیابت کنترل‌نشده و … نمی‌باشند نیز جزو بهترین کاندید‌های لابیاپلاستی محسوب می‌شوند.

با انجام این آزمون تشخیص دهید که تصمیم برای انجام جراحی لابیاپلاستی برای شما کار مناسبی است یا دارای جنبه‌های منفی می‌باشد؟ برای تشخیص غیر حضوری این مورد، می‌توانید این آزمون را انجام دهید.

۵
خانم

آیا من کاندید مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی هستم؟

چند سال سن دارید؟

آیا تا به حال به عفونت‌های مکرر واژن دچار شده‌اید؟

آیا شما از ظاهر لابیا در ناحیه تناسلی خود ناراضی هستید؟

آیا بزرگی لابیا در حدی است که با پوشیدن لباس های چسبان اذیت شوید؟

حین برقراری رابطه جنسی حس درد در این ناحیه دارید؟

جهت مشاوره رایگان با دکتر ویدا ناجی در رابطه با لابیاپلاستی شماره تلفن خود را در این بخش قرار دهید.

چه عواملی موجب بزرگ شدن لابیا می‌شود؟

گاه لوب‌های دستگاه تناسلی دچار دچار بزرگی و چین خوردگی‌های بیشتر می‌شوند که در نهایت نازیبایی و عدم تناسب در ظاهر واژن را ایجاد می‌کند. ناحیه تناسلی بانوان خصوصا لابیاهای واژن در اثر تغییرات هورمونی در دوران بارداری دستخوش تغیرات قرار می‌گیرند. معمولا عامل ژنتیکی در بزرگی لابیا و چین خوردگی‌های آن نیز بی تاثیر نیست.

در این ویدئو جراحی همزمان لابیاپلاستی، پرینوپلاستی و ترمیم کف لگن به همراه عمل رفع بواسیر را مشاهده خواهید کرد.

آیا لابیاپلاستی را می‌توان با لیزر انجام داد؟

فرد قبل از بهره‌وری از هرگونه جراحی‌های زیبایی واژن باید با بهترین جراح زیبایی زنان مشورت نماید که کدامین روش برای او بهتر و دارای مزایای بیشتر است. در این جلسه مشاوره‌ای تکنیک انجام روش نیز تعیین می‌گردد. لابیاپلاستی با لیزر امکان پذیر است و در دسته کارهای زیبایی سنگین بشمار نرفته و حتی بدون بیهوشی نیز قابل انجام است. در روند لابیاپلاستی با لیزر، در ابتدا لابیاها و نواحی اطراف را بی‌حس کرده و سپس تمامی برش‌های لازم را با استفاده از لیزر انجام می‌دهند. در این تکنیک، ابزار‌های تهاجمی نظیر قیچی، چاقو و … کاربرد ندارد. برخی افراد تصور دارند که این روش به هیچ برشی نیاز ندارد اما اینطور نیست بلکه ماهیت آن، اینگونه است که تمامی برش‌ها با لیزر انجام می‌شود. حتما باید توجه کنید، برای استفاده از تکنیک لابیاپلاستی با لیزر به مهارت و تجربه جراح زنان انتخابی دقت کنید.

ماوراطب دکتر ویدا ناجی گیوی

آمادگی‌های قبل از عمل لابیاپلاستی

اگر شما اقدامات قبل از لابیاپلاستی را بشناسید، حتما نتیجه بهتری از این جراحی اخذ می‌کنید. برخی از این اقدامات به داروهای مصرفی شما در زمان حال، مرتبط است که حتما این موارد را با مشورت پزشک انجام دهید. برخی از مهم‌ترین نکات برای آمادگی قبل از لابیاپلاستی به شرح زیر است.

 1. اگر در حال مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهای مرتبط با انعقاد خون هستید، نیاز است که ۷۲ ساعت قبل از انجام جراحی زیبایی واژن با مشورت پزشک، مصرف را متوقف کنید.
 2. از مصرف داروهای ویتامینه نظیر ویتامین ای قبل از انجام این عمل خودداری کنید زیرا ممکن است سبب افزایش خونریزی حین لابیاپلاستی شوند.
 3. داروهای کورتونی که اغلب برای بیماری‌های روماتیسمی یا خود ایمنی استفاده می‌شوند، زیر نظر پزشک باید تا جای ممکن کاهش داده شوند.
 4. خانم‌هایی که دارای مشکلات زمینه‌ای نظیر دیابت هستند، ابتدا قبل از تصمیم برای لابیاپلاستی، آزمایش‌های لازم را انجام دهند و مطمعن شوند که بیماری آن‌ها کنترل شده می‌باشد. البته این آزمایشات معمولا بیشتر برای بانوان بالای ۴۰ سال توصیه می‌گردد.

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی

همانطور که دانستید، لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی واژن است که در جهت ایجاد تناسب و رفع نواقص و همچنین تغییرات ظاهری در لوب‌های داخی و خارجی واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عمل عموما تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و در صورت درخواست فرد این تکنیک با بیهوشی نیز امکان‌پذیر است.

روند جراحی دارای هیچ پیچیدگی نمی‌باشد اما توصیه می‌شود، حتما تحت توسط بهترین متخصص زنان انجام شود که به سایر نواحی حساس ناحیه تناسلی هیچ آسیبی وارد نشود. جراح زنان با برش‌هایی بسیار ظریف و دقیق، پوست‌های اضافی لابیا را که دچار تغییر رنگ شده‌اند، برداشته و بدون به جای گذاشتن هیچگونه زخم و اسکار نواحی مورد نیاز را بخیه می‌زند. این عمل سرپایی نیازی به بستری فرد در پایان ندارد و فرد بدون هیچ محدودیتی می‌تواند به منزل بازگردد. پروسه لابیاپلاستی چه با روش جراحی و چه با لیزر، مدت زمان زیادی لازم ندارد.

مرحله اول: محل برش مشخص می‌شود.
مرحله دوم: ایجاد برش و جداسازی نواحی مورد نظر
مرحله سوم: اتصال محل برش به یکدیگر

لابیاپلاستی بدون بخیه قابل انجام است؟

بسیاری از خانم‌ها متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند اما هیچ علاقه‌ای به زدن بخیه ندارند. همچنین در برخی مواقع لابیاها دارای چین‌خوردگی بیش از حد بوده و با ابعاد بزرگی که دارند، دچار شلی و افتادگی بر سایر سطح‌های ناحیه تناسلی مانند کلیتوریس شده‌اند. این افراد می‌توانند، برای حفظ طبیعی ظاهر واژن و عدم استفاده از بخیه بعد از جراحی، از لابیاپلاستی سرجری به همراه جراحی زیبایی کلیتوریس استفاده کنند.

بهترین زمان انجام جراحی لابیاپلاستی

تمامی افرادی که احساس هرگونه نارضایتی در ناحیه لابیاهای خود دارند، می‌توانند در هر سنی برای این عمل کاربردی اقدام نمایند. ناگفته نماند که دختران جوان باید به این مسئله دقت داشته باشند که اگر به سن بلوغ نرسیده‌اند و کاندید عمل لابیاپلاستی هستند، باید تا گذراندن دوران بلوغ صبر نمایند زیرا ممکن است هنوز این ناحیه به تکامل رشد خود نرسیده باشد. برای اینکه در بهترین زمان از لابیاپلاستی بهره ببرید، حتما با یک جراح زیبایی زنان خوب مشورت نمایید.

زمان مناسب لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

جراحی پلاستیک واژن یک عمل سرپایی است. لابیاپلاستی معمولا کمتر از دو ساعت طول می کشد. پس از جراحی لابیاپلاستی، ارائه‌‌دهنده کاتر ادراری شما را برمی ‌دارد و با از بین رفتن بیهوشی هوشیارتر می‌شوید. از نظر خونریزی معاینه خواهید شد و قبل از ترخیص، دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه مراقبت از زخم در حین بهبودی به شما داده می‌شود. ارائه‌دهندگان این خدمات برای شما همچنین در مورد کنترل درد صحبت و راهنمایی خواهند کرد و اطلاعاتی در مورد محدودیت‌های فعالیت و قرار ملاقات‌های بعدی به شما می‌دهند.

مزایای لابیاپلاستی

باید بدانید که لابیاپلاستی دارای مزایای زیادی برای خانم‌ها می‌باشد. از جمله مزایای این جراحی:

 • ایجاد تقارن در لابیاها
 • عدم آسیب رسانی به پرده بکارت
 • قابلیت همزمان با انجام سفید کردن واژن
 • رفع نواقص فرم لابیا و اصلاح اندازه
 • افزایش حس جنسی در ناحیه کلیتوریس افزایش اعتماد به نفس بانوان در روابط جنسی
مزایای لابیاپلاستی

اگر علاقمند هستید که ویدئو انجام عمل‌های همزمان لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن را ببینید، حتما فیلم رو‌به‌رو را مشاهده نمایید.

خطرات و عوارض جراحی لابیاپلاستی

شما قبل از تصمیم‌گیری برای هر نوع جراحی زیبایی و جراحی درمانی باید بدانید که ممکن است، هر یک از این عمل‌ها با عوارض جانبی موقت یا دائمی همراه باشند. بنابراین در صورتی که بعد از لابیاپلاستی هرگونه عارضه‌ای مشاهده کردید، نگران نباشید زیرا بعد از مدت چندین روز رفع خواهند‌ شد. در صورتی که عارضه‌ای احساس کردید که شما را آزار می‌داد، حتما با جراح زیبایی زنان خود در میان بگذارید. در ادامه به برخی از عوارض جراحی لابیاپلاستی اشاره خواهیم داشت:

 • کبودی
 • زخم بافت
 • بوی بد واژن
 • عفونت ناحیه عمل
 • مشاهده لکه‌های خون
 • التهاب در ناحیه جراحی
 • عدم حذف بافت کافی از پوست

مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی

 • خانم‌ها توجه کنند که از برقراری رابطه جنسی تا چهار هفته اجتناب کنند.
 • خانم ها برای استفاده از تکنیک بوتاکس واژن برای رفع درد های کف لگن می‌توانند سه هفته بعد از لابیاپلاستی اقدام نمایند.
 • برای جلوگیری از لکه‌های خون از تامپون یا کاپ قاعدگی استفاده نکنید.
 • از پوشیدن لباس زیر‌های تنگ یا شلوار‌هایی با فاق چسبان تا یک ماه بپرهیزید.
 • برای رفع التهابات و تورم ناحیه تناسلی بعد از این عمل، از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • افرادی که لابیاپلاستی انجام داده‌اند، می‌توانند یک هفته بعد از عمل به محل کار خود بازگردند.
 • بهتر است بعد از این عمل، به مدت دو هفته از انجام فعالیت‌های ورزشی نظیر پیاده‌روی، اسب‌سواری و … خودداری کنید.
 • در صورت تجویز داروی آنتی‌بیوتیک  توسط جراح زیبایی زنان، حتما به موقع آن را تا پایان دوره مصرف نمایید.
مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی

چرا بعد از لابیاپلاستی نباید تا یک ماه رابطه جنسی برقرار کرد؟

فرد بعد از لابیاپلاستی خود دارای عوارضی چون التهاب در ناحیه لابیاها و کمی سوزش و گاهی درد نیز می‌باشد. برقراری رابطه جنسی قبل از بهبود این عوارض موجب شده تا این موارد تشدید شوند و ممکن است حتی سایش بر ناحیه لابیا‌ها در نهایت در محل جراحی و بخیه‌ها عفونت ایجاد کند.

عوارض برقراری رابطه بلافاصله بعد از لابیاپلاستی:

عفونت محل بخیه‌ها

قرمزی و ایجاد زخم

پاره شدن بخیه‌های جراحی

اگر تصمیم به انجام هر نوع جراحی زیبایی واژن دارید و برای آن مردد هستید، فرم مشاوره با دکتر ویدا ناجی را پر کنید، تا به صورت رایگان با شما ارتباط برقرار شود.

نام
ایمیل
تلفن
کدام نوع عمل زیبایی واژن را در نظر دارید؟
فرم شما جهت مشاوره رایگان با موفقیت ارسال شد.
متاسفانه فرم با موفقیت ارسال نشد. لطفا مجددا امتحان فرمایید.

ماندگاری نتایج لابیاپلاستی چقدر است؟

لابیاپلاستی که به ‌عنوان جراحی کاهش لابیا انجام می ‌شود، یک عمل طولانی ‌مدت است. تا زمانی که عوارضی ایجاد نشود، ممکن است دیگر هرگز به این جراحی نیاز نداشته باشید. لابیاپلاستی گاه با تزریق چربی به واژن و یا تزریق ژل به واژن نیز به تقویت و جوانسازی واژن پرداخته که احتمالا به مرور زمان نیاز به تزریق اضافی داشته باشد. باید بدانید که اگر تصمیم به بچه‌دار شدن بعد از عمل خود داشته باشید، جراحی لابیاپلاستی شما ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند که برای انجام لابیاپلاستی تا پایان بچه‌دار شدن صبر کنند.

در ادامه توجه شما را در رابطه با ویس رضایت یک مراجعه کننده که توسط دکتر ویدا ناجی لابیاپلاستی انجام داده‌اند، جلب می‌کنیم.

ارتباط لابیاپلاستی با عادت ماهانه

خانم‌ها باید حتما به این نکته توجه داشته باشند که زمانی را برای انجام عمل لابیاپلاستی انتخاب کنند که با دوران پریودی تداخل نداشته‌ باشد. در دوران عادت ماهانه، ناحیه تناسلی همواره مرطوب است و مدام با نوار بهداشتی تماس دارد و همچنین در طول این مدت، هورمون پروژسترون در بدن بانوان افزایش می‌یابد که تورمی جزئی در واژن نیز ایجاد می‌کند. بنابراین بهتر است قبل از لابیاپلاستی حتما به این موضوع فکر کنید و زمان مناسبی را برای عمل زیبایی واژن خود در نظر بگیرید.

انجام جراحی لابیاپلاستی قبل یا بعد ازدواج؟

این مورد که این جراحی قبل یا بعد از ازدواج انجام شود، به تصمیم شخصی فرد بستگی دارد. این جراحی در ناحیه خارجی واژن صورت می‌گیرد و خانم‌ها می‌توانند حتی قبل از ازدواج هم به انجام آن و ایجاد تناسب در ناحیه تناسلی بپردازند. اکثر بانوان علاقمند هستند که قبل از ازدواج، لابیاپلاستی انجام دهند تا هنگام برقراری اولین رابطه جنسی با شریک خود، دچار کمبود اعتماد به نفس نشوند. برخی دیگر از خانم‌ها علاقمند هستند برای ایجاد تنوع در روابط جنسی خود، لابیاپلاستی را چند سال بعد از ازدواج انجام‌ دهند.

در فیلم رو‌به‌رو، ویدئوی خانمی را مشاهده می‌کنید که برای جراحی لابیاپلاستی مراجعه کرده‌اند و دارای تعداد زیادی پرسینگ در ناحیه تناسلی هستند. نظر شما را به مشاهده ویدئو این عمل لابیاپلاستی جلب می‌کنیم.

لابیاپلاستی قبل از بارداری بهتر است یا بعد از زایمان؟

در حقیقت لابیاها، اعضای خارجی ناحیه تناسلی بشمار می‌روند و این عمل همانند واژینوپلاستی تاثیری بر بارداری یا زایمان شما نخواهند داشت. این نکته قابل ذکر است، تمامی افرادی که قبل از زایمان یا بارداری خود، جراحی لابیاپلاستی داشته‌اند هیچ الزامی ندارند که برای روند زایمان حتما سزارین را انتخاب کنند زیرا این عمل هیچ مشکلی برای زایمان طبیعی نیز ایجاد نخواهد کرد. ناگفته نماند در مقابل، زایمان طبیعی نیز می‌تواند بر نتیجه جراحی شما تاثیرگذار باشد زیرا تغییرات هورمونی در دوران بارداری و خروج نوزاد از دهانه واژن نیز می‌تواند، اندکی تغییرات ظاهری در ناحیه لابیاها را به همراه داشته باشد.

نکته

اگر قبل از بارداری، عمل زیبایی لابیاپلاستی انجام داده‌اید و اکنون برای زایمان خود تصمیم به زایمان ظبیعی دارید، هیچ مانعی برای این روال وجود ندارد. لابیاپلاستی برخلاف جراحی واژینوپلاستی که بعد از زایمان طبیعی به حالت قبل باز می‌گردد، فرم خود را حفظ کرده و به شکل اولیه باز نمی‌گردد.

نماد لابیا

آیا لابیاپلاستی موجب کاهش میل جنسی می‌شود؟

بسیاری از مراجعین در جلسه‌های مشاوره حضوری نگران این مورد هستند که بعد از این جراحی دچار کاهش میل جنسی شوند و از این نظر با افت رو‌به‌رو شوند. شایان ذکر است که برعکس، لابیاپلاستی خود به تنهایی سبب افزایش میل جنسی و کیفیت روابط خواهد‌شد. همانطور که می‌دانید اعصاب جنسی در ناحیه کلیتوریس واقع شده‌اند که گاهی پوست‌های اضافی لابیا سطح این اندام را نیز می‌پوشاند. با برداشتن این بافت‌های اضافی، کیفیت روابط جنسی افزایش می‌یابد و حتی این رضایت از طرف شریک جنسی نیز مشهود می‌باشد.

لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی در سال ۱۴۰۱

هزینه انواع جراحی‌های زیبایی زنان از جمله لابیاپلاستی، به مواردی چون شرایط فرد، هزینه‌های بیمارستان یا کلینیک، دستمزد پزشک و … بستگی دارد و به همین دلیل نمی‌توان هزینه‌ای قطعی برای آن بیان کرد. بهتر است برای اطلاع از هزینه‌های عمل لابیاپلاستی به صورت حضوری به یک جراح زیبایی زنان خوب مراجعه و یا با شماره‌های تماس ارتباط برقرار نمایید.

انتخاب بهترین جراح زنان برای جراحی پلاستیک واژن

اغلب خانم‌هایی که برای مشاوره قبل از لابیاپلاستی به کلینیک دکتر ویدا ناجی مراجعه دارند، اظهار دارند که دارای اعتماد به نفس بسیار پایین حین مقاربت با شریک جنسی خود هستند. نکته قابل توجه این است که بانوان باید برای ترمیم لابیاها و استفاده از این تکنیک نوین، حتما بهترین جراح زیبایی زنان را برگزینند. اگر این جراحی توسط جراحی بی‌تجربه انجام شود، عوارض ناخوشایندی را برای فرد رقم می‌زند. برای انتخاب یک دکتر خوب حتما مراجعه حضوری به مطب وی داشته باشید و نمونه کارهای شخص را در زمینه مورد نظر ببینید. دکتر ویدا ناجی گیوی، بهترین جراح و متخصص زنان، دارای تجربه و مهارت چندین ساله هستند که رضایت خاطر مراجعه‌کنندگان خود را با بهترین تکنیک‌های روز دنیا جلب کرده‌اند.

جمع‌بندی مقاله

اگر از ظاهر لابیای خود ناراضی هستید یا هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ، انجام برخی ورزش‌ها یا حین برقراری رابطه جنسی احساس ناراحتی می ‌کنید، جراحی لابیاپلاستی می ‌تواند گزینه‌‌ای مناسب باشد. صحبت در مورد اندام تناسلی شما ممکن است ناراحت کننده باشد. بدانید که جراح شما اینجاست تا به دلایلی که ممکن است چنین جراحی را مد‌نظر داشته باشید، از شما حمایت کند. از بحث در مورد اهداف و نگرانی‌های خود با جراح خود دریغ نکنید. جراح شما به صحبت‌‌های شما و انتظاراتتان از جراحی گوش می ‌دهد. جزئیات گسترده‌‌ای در مورد نحوه انجام این روش و نتایجی که باید انتظار داشته باشید را ارائه و تمامی ابهامات ذهن شما در رابطه با این جراحی را رفع می‌کند. افرادی که لابیاپلاستی انجام داده‌اند، اعتماد به نفس خود را در ظاهر، زندگی فعال راحت ‌تر و بهبود زندگی جنسی و افزایش کلی کیفیت زندگی‌شان گزارش کرده‌اند.

دکتر ویدا ناجی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی

25 پاسخ

 1. خانم دکتر من ۳ ماه دیگه زایمان دارم میتونم همون موقع لابیاپلاستی هم انجام بدم؟ زایمانم سزارین هستش

  1. سلام بله عزیزم تمامی پرسینگ ها در هرجای بدن باید برداشته بشن قبل از جراحی لابیاپلاستی و یا حتی قبل از لابیاپلاستی با لیزر

 2. سلام خانم دکتر من باکره هستم ولی در پوشیدن شلوار اذیت میشم، میتونم لابیاپلاستی انجام بدم؟آسیبی نمیزنه؟

  1. خانم دکترناجی تشکر از مقاله بسیار خوبتون دکتر درهنکام عمل لابیا پلاستی میتوان هم مان تزریق چربی به واژن هم تزریق کرد,؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

تاثیر زایمان بر واژن