تاثیر لابیاپلاستی بر رابطه

تاثیر لابیاپلاستی بر کاهش رابطه جنسی

آنچه می خوانید...

همانطور که می‌دانید واژن بانوان دچار تغییرات زیادی می‌شود که گاهی ناخوشی و اعتماد به نفس بسیار پایین را برای خانم ها به همراه دارد. بانوان معمولا این بدفرمی ها را در ناحیه تناسلی تحمل نکرده و از این باب به جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی روی می‌آورند. آمار افرادی که از جراحی لابیاپلاستی استفاده می‌کنند بسیار زیاد است اما بسیاری از بانوان نیز علاقه مند به این نوع جراحی برای رفع نواقص ظاهری لابیاهای خود هستند اما از عوارض آن و تاثیر بر کاهش میل جنسی هراس دارند و همین مورد سبب شده تا از این جراحی کناره گیری کنند. در ادامه این مقاله به بیان تاثیر لابیاپلاستی بر رابطه جنسی می‌پردازیم.

تغییر سایز و شکل لبه های واژن چه تاثیری در مقاربت دارد؟

بسیاری از خانم ها ممکن است از زمان نوجوانی خود دارای نامتقارنی در لابیاها باشند و یا بعد از زایمان های متعدد با شلی و افتادگی لابیاها در اثر کاهش و افزایش متعدد وزن مواجه شده باشند. اغلب برای تغییر و اصلاح در لابیاهای ناحیه تناسلی از لابیاپلاستی با لیزر و یا لابیاپلاستی با جراحی استفاده می‌کنند که هر یک دارای مزایا و معایب خود نیز می‌باشد.

تاثیر لابیاپلاستی بر رابطه جنسی

بسیاری از بانوان از جراحی لابیاپلاستی هراس دارند زیرا تصور دارند که این جراحی زیبایی واژن موجب کاهش میل جنسی می‌شود. حال باید نکاتی را در این رابطه ذکر کنیم. تصور کنید که لابیاها دارای پوست های اضافه ای هستند که سطح دهانه واژن و حتی اطراف کلیتوریس را بپوشاند. قطعا این حالت سبب کاهش میل جنسی می‌شود و اگر در مقابل تمامی این چروک های سطحی پوست لابیا برداشته شود و پوست های اضافی از این بخش از ناحیه تناسلی حذف شود، قطعا بر کیفیت روابط جنسی میافزاید و اعتماد به نفس خانم را حین مقاربت بالا می‌برد. همچنین همانطور که می‌دانید کلیتوریس ناحیه ای است که دارای اعصاب جنسی بسیار زیادی می‌باشد و اگر پوست اضافه ای سطح این عضو را نپوشاند، میل جنسی و تحریک پذیری نیز برای برقراری رابطه جنسی افزایش پیدا می‌کند.

رفع درد های مقاربتی با لابیاپلاستی

بسیاری از بانوانی که برای جراحی لابیاپلاستی مراجعه دارند، اظهار دارند که به دلیل اینکه پوست لابیاهایشان بزرگ و افتاده است، در حین نزدیکی، رابطه جنسی بسیار دردناکی را تجربه می‌کنند. بعد از اینکه عمل لابیاپلاستی انجام شد و مشکل برطرف گشت، خانم ها دخول راحت تری را تجربه می‌کنند.

بزرگی و چین خوردگی پوست های لابیا سبب شده تا واژن دچار بوی بسیار بدی شود که خانم ها را از برقراری رابطه جنسی دور کند. اغلب بانوان از این مسئله خجالت می‌کشند و اعتماد به نفسشان با افت بسیار زیادی رو به رو می‌شود. هرچه میل به برقراری رابطه جنسی کم باشد، فرد به ارگاسم کمتری رسیده و به مرور زمان این وضعیت طبیعی بدن خواهد شد.

دلایل کاهش میل جنسی بعد از عمل لابیاپلاستی

عصب جنسی کودال در ناحیه کلیتوریس از مهمترین اعصاب جنسی بدن بشمار می‌رود. این عصب دارای شبکه های پیچیده ای می‌باشد که اگر دچار آسیب دیدگی شوند، کاهش میل جنسی را به همراه خواهند داشت. اما نکته بسیار مهم این است که در جراحی لابیاپلاستی هیچ تماس و کاری بر روی سطح کلیتوریس انجام نمی‌شود مگر در شرایطی که پزشک بی تجربه و نامتبحر باشد. پزشک انتخابی باید آگاهی و مهارت لازم در این زمینه را داشته باشد تا به اعصاب کودال آسیبی وارد نکند. توصیه می‌شود برای لابیاپلاستی به بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مراجعه نمایید.

جای بخیه های لابیاپلاستی بی حس شود، نشان دهنده مشکل می‌باشد؟

بسیاری از خانم هایی که مطب دکتر ویدا ناجی مراجعه می‌کنند، می‌پرسند که بعد از لابیاپلاستی احساس می‌کنم جای بخیه جراحی دچار بی حسی شده است. در واقع باید ذکر کنیم که در صورت بروز این مورد جای نگرانی وجود ندارد و بعد از همه جراحی های درمانی و زیبایی و حتی بعد از سزارین نیز این مورد رخ می‌دهد. افرادی که توسط پزشکان بی تجربه جراحی لابیاپلاستی انجام می‌دهند، ممکن است با رسیدن آسیب به اعصاب بعد از چندین ماه متوجه برخی بی حسی های این ناحیه شوند.

برای افزایش میل جنسی می‌توان جراحی دیگری همزمان با لابیاپلاستی انجام داد؟

جراحی های دیگر واژن نظیر واژینوپلاستی و هودکتومی و سایر روش های بازسازی واژن نظیر تزریق ژل به واژن امکان پذیر می‌باشد و هر یک به نوبه خود تاثیر مثبتی خواهند گذاشت.

دکتر ویدا ناجی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *